SSA – slaptoji studentų atstovybė


2010 m. gegužės 4 dieną Feministinio fronto aktyvistės, studijuojančios filologijos fakultete, užsuko į fakulteto studentų atstovų rinkimus. Informacija apie renginį buvo paviešinta tik filologijos fakulteto laikraštyje „Citadelė[1]“ (Nr.3) (http://filfsa.lt/wp-content/uploads/2010/04/citadele3.pdf ), jokių žinių apie rinkimus nepaskelbta nei studentų atstovybės tinklalapyje (http://filfsa.lt/ ), nei fakulteto oficialiame puslapyje (http://www.flf.vu.lt/ ).

Prieš pat renginio pradžią merginos iš Feministinio Fronto tylomis padalijo skrajutes, kuriose išdėstytas kritiškas požiūris į atstovaujamąją sistemą, ir išėjo.


[1] Dalies filologijos fakulteto studentų atstovybės kas pusmetį leidžiamas mini tiražo laikraštukas

Reklama

Žymos:

30 atsakymai to “SSA – slaptoji studentų atstovybė”

 1. Simas Says:

  Gaila, kad SSA, bet gerai, kad darot.

  O jei plėšriau užsikabint už atvejo?

  Ar yra kokie fakulteto teisės aktai, aprašantys, kaip turėtų būti organizuojami atstovų rinkimai?

 2. Simas Says:

  Atitikmuo:

  http://a2sm.blogas.lt/kas-kur-kada-310.html

 3. Nobody Says:

  Tiesą sakant, kabėjo plakatai kviečiantys visus studentus dalyvauti. Ir, gerbiamos filologės, galėtumėt skrajučių tekstą sutvarkyt prieš publikuojant… Juokinga.

 4. feministai? Says:

  Greičiau SFF – slaptasis filologių frontas.

 5. MIF'as Says:

  Truputi juokinga. Apskritai protestavimas del protestavimo=? Pries ka jus protestuojat? Pacia SA? hm, pabandykime pasvarstyti, kas butu, jei jos nebutu. Na, ivairus renginiai, tokie kaip filologijos ruduo negautu finansavimo, kazi ar vyktu filologijos naktys. Mm, na, studentai turetu patys tvarkyti prasymus del socialiniu stipendiju, apeliaciju, kai siuo metu jiems tereikia nunesti reikiamus dokumentus i SA. Is tiesu, kiekviena atstovybe padeda arba bent stengiasi padeti kiekvienam atejusiam ir prasanciam pagalbos studentui. Jei bent kiek pasidometumete socialine ir akademine jos veikla. Galu gale, SA yra organizacija, kuri priema kiekviena norinti. Jei bent karta apsilankytumete ten nenusiteike priesiskai, o draugiskai ir noretumete kazkokios veiklos, patys galetumete i ja isitraukti, siulyti savo idejas ir pan, bet kur tau, siais laikais daug populiaresne purvo drabstymo politika. Varge, nepykit, bet jusu metodai labai primena siu dienu seimo nariu, o ir piketuotoju prie jo metodus. Kitaip tariant “salin KUBILIU!“. Kaip jau sakiau, atrodo juokingai

  • žmogus Says:

   tai va, deja sa tampa praktiškai tik biurokratiu dalyku, kuris padeda studentams susitvarkyti prašymus visokius….

   kodėl sa reformos priėmimo ir svarstymų metu negalėjo surengti referendumo? kodėl negalima buvo to reformos reikalo normaliai iškelti, skatinti studentus spręsti grupėse, savo katedrose, kartu su dėstytojais?

   suprantu, kad kalbu jau post factum, bet tai argumentas. tuo metu nebuvo jokios jėgos universitete, kuri skatintų studentus veikti… man tai nepaprastai dėl to apmaudu… bėda, kad yra užsiciklinimas, tie patys modeliai, tos pačios veiksmo formos per dešimtmečius… kai yra esminiai lūžiai (nesveika neoliberalistinė reforma), kažkaip ir nesijaučia, kad studentai iš tiesų turėtų gerus “atsovus“, nors ir teigta, kad dialogas su valdžia vyko. kas iš to? todėl galima manyti, kad studentai turi patys atstovauti sau, tada bus geriau…

   nereikia bijoti pamėginti kitokiom formom veikti.

 6. Feministinis frontas Says:

  tai kada skelbimą pakabinsit apie posėdžio rezultatus? 🙂

 7. feministai? Says:

  geriausia gynyba – puolimas 😀 haha

 8. Feministinis frontas Says:

  tai vis dėlto 🙂
  kada? 🙂

 9. armavirumquecano Says:

  Labai keista, nes viena pagrindinių FeF’o atstovių, atėjusi į SA, gavo iš jos pagalbą tą pačią akimirką sesijos metu, net atsstovybės ne darbo metu.Tai?
  O jei jau kabinėjamės prie žodžių – tai pasvarstykit savo šeštą punktą: jus irgi universiste, esat lygiai tame pačiame “mėšle“, tai ką po galais čia veikiat, jei nemėgstat vorti tame “sustabarėjime“? Kur jūsų drąsa, žmonės?! 🙂

  • žmogus Says:

   kaip pastebėjote, kritikuojama yra pati atstovavimo sistema, kuri skatina žmonių abejingumą ir perleidžia žmonių laisvę spręsti keliems išrinktiesiems. pagalvokime apie kitokios saviorganizacijos formas. pradėjime keistis nuo savo kiemo, tada galėsime veikti ir platesnius visuomenės vandenis.
   kitas dalykas, čia neina kalba apie jokius asmeniškumus. smagu, kai studentų atstovybėje veikia tarpusavio pagalbos dėsnis. jis yra pamatinis žmonių bendrabūvio dėsnis. bet pati sistema nuo to geresnė nepasidaro.

   sistemą keisti “grass roots“ principu galima TIK iš vidaus. išėjus iš sistemos esi jos nebeliečiamas, todėl neturi teisės ir jos kritikuoti.

 10. Feministinis frontas Says:

  Šeštame punkte kalbama apie tai, kad nereikia taikstytis su esančia sistema. Tai nereiškia, kad reikia iš jos dingti. Būdamas tos sistemos viduje gali bandyti kažką keisti 🙂

 11. Zvilgsnis is salies Says:

  turiu klausima: kodel butent sa ir kodel butent tokie metodai? juk pagal jusu istatus jus turetumet veikti uz studentus. vu sa yra savanoriska organizacija veikianti uz studentus. rodos turite viena tiksla, o gal visgi jusu tikslas yra ne toks? pagal jusu metodus kol kas jus veikiate ne UZ studentus, o PRIES sa. kodel vietoje kurimo pasirenkate destrukcija? kaip sukurti geresne bendruomene ja griaunant. na, galbut man truksta proto tam suprasti. na, is istorijos matyti, kad ne griaunant, o kuriant pasiekiama kazko gero. vu sa tikrai turi kuo pasigirti savo darbais studentu labui (pasidomekite jos akademine veikla). ka teigiamo esat padare del studentu jus? ka esate “sukure“ studentu labui? destrukcija issaukia tik destrukcija.

 12. Feministinis frontas Says:

  griovimas taip pat yra kažko naujo kurimas (pvz. moterų judėjimai, kurie griauna stereotipus, patriarchatą. Šiandieninė visuomenė būtent dėl tos griaunamosios jėgos jau yra visiškai kitokia).

  buvimas prieš sa nėra lygu buvimui prieš studentus 🙂
  mes jau sakėm, ką mes siūlom – TIESIOGINĘ DEMOKRATIJĄ, kai sprendžia visi, kai sa nesiima rašyti visokių atvirų laiškų visų studentų vardu ir tt.

  pati sa idėja labai šauni, bet ji neveikia

 13. Zvilgsnis is salies Says:

  Butent, del tos griaunamosios jegos ir esam ten kur esam. Lietuvoje matyt jau taip yra, kad apskritai vietoje kurybos reikia griauti. Isrenkam valdzia ir jau kita diena ji drabstoma. Ar tiesiogine demokratija yra tikrai pakankamai geras dalykas? Daugybe studentu yra labai pasyvus, tad bet kokiu atveju tai butu tik keliu aktyvistu demokratija. SA galbut neveikia visiskai taip kaip turetu, bet ji veikia. Klausimas – ar tiesiogine demokratija butu tikrai veiksmingesne? Teorija daznai skiriasi nuo praktikos – tas tiesa. Net jei atsakaitines butu ir labiau reklamuojamos, kaip tai buna kai kuriuose kituose fakultetuose – i ja vistiek nesusirinktu daugiau studentu. Tokia jau realybe – individas bendruomeneje tampa pasyvesnis. SA bando aktyvinti studentus, bendruomene. Manau jusu tikslas galetu buti ne santvarkos griovimas, o bendradarbiaujant su SA jos patobulinimas.
  Apibendrinant – manau tikslas bendras, taciau jis turetu buti ne santvarkos pakeitimas ar itvirtinimas, o studentu aktyvumo skatinimas, kelimas is sastingio.

  • žmogus Says:

   o tai kodėl tokia gera valdžia yra drabstoma?:} vadinasi, tie išrinktieji atstovai netinkamai atstovauja žmonėms. dėl to jie ir drabsto ją, kritikuoja tą valdžią. čia ir yra atstovaujamosios demokratijos problema, kad žmogaus nuomonės paprašoma kas ketverius metus (ar kas kitokį laiko tarpą ne seimo institucijoj). tada žmogus pasinaudoja savo laisve spręsti. DEMOKRATIJA, JĖ. paskui jis 4 metus sėdi , negali nieko padaryti ir kenčia nuo tų savo atstovų, kurie jau seniai nebekalba taip, kaip kalbėjo prieš rinkimus. žmogaus nuomonės paklausiama kas 4 metus, tai normalu? o paskui vyksta absoliutus savivaliavimas.

   atstovaujamoji demokratija žlugdo žmonių aktyvumą, nes jie mano, kad vis tiek jų jau niekas nebeklaus, nieko vis tiek nepakeis. jie taip įsisąmoninę yra, nes taip įpratę. ir jie teisūs, nes čia ne graikija ir jie – ne graikai. tokia sistema kuria pasyvumą, kuria spektatklio visuomenę, kurioje didžioji dalis yra stebėtojai, o ne dalyviai.

   aš visai sutinku, kad reikia aktyvinti studentus, kelti juos, pažadinti juose veikimo jėgą, kaitos jėgą, gaivališką spontaniškumą, kuris juk suteikia spalvų apskritai buvimui. visiškai sutinku. reikia skatinti bendruomenę, gyvą, aktyvią, kritišką akademinę bendruomenę.

   čia galiu duoti nuorodą apie prancūzų studentų profsąjungą, kuri veikia tiesioginės demokratijos principais. kad būtų teorija ne taip toli nuo praktikos :} interviu rašoma, kaip jie elgiasi streiko metu, bet ne streiko metu vyksta lygiai tas pat, tik truputį rečiau, truputį kitokia specifika.

   http://www.anarchija.lt/index.php/aktyvizmas/1596-prancuzijos-studentu-profsajungos-pries-kapitalizma.html

   • el Loco Says:

    Man tai juokingai tokio tipo ale marksistiniai pasvaisčiojimai apie įvairias neoliberalias reformas. Pirmas dalykas, ką šiuo atveju – AM reformos – esminėse gairėse butų galima daryti kitaip?

    Visi sutinka, kad Lietuvai reikia aukštesnės kokybės AM nemažinant prienamumo arba kitaip – studentų skaičiaus. Lietuvos biudžetas nedidėja, nes visuomenė sensta, o ir prodūktyvumas mažas. Pinigus perskirstyti tarp sričių sunku – todėl vienintelė išeitis patiems užsimoketi už mokslą. Kartu tai ir socialiai teisinga, nes daugiausia diplomo atnešamos naudos gauna ne visuomenė, o pats jo turėtojas. Tai daugiau mažiau objektyvūs faktoriai, verčiantys sukti nuo visiško valstybės finansavimo studijoms prie mišraus ar visiškai privataus. Tokią argumentų reziumė galima rasti daugumos šia tema besidominčių mokslininkų darbuose.

    Kokias išeitis is minetų faktorių keliamos situacijos siūlytų antikapitalistai? Tikrai būtų įdomu išgirsti ką nors konstruktyvaus, nes iki šiol girdima tik ta pati sena plokštelė apie susvetimėjimą, kapitalistų praplautas smegenis ir t.t.

    Kalbėdamas apie esmines gaires, neteisinu smulkesnių reformos aspektų. Pvz, nemanau, kad labai sąžininga leisti studentams mokėti pilną kainą už studijas, kurios jau, dabar aišku, yra prastos. Taip pat, paskolų sistema galėtų būti geriau suprojektuota – turinti draudimo tiems, kam studijos neatsiperka, komponentą.

    Taigi, dėl įgyvendinimo galime diskutuoti ir kritikuoti, tačiau pati reformos kryptis, manau, pasirinkta teisingai.

  • Feministinis frontas Says:

   o jums atrodo, kad visuomenė iki tos griaunamosios jėgos, iki patriarchato pakrutinimo buvo geresnė?
   jūs mažų mažiausiai naivi/naivus 😐

 14. Klausimas Says:

  O sakykite, gerbiamos feministinio judėjimo dalyvės, ką jūs bendro turite su atstovybe? Taip, egzistuoja griežti nurodymai kada ir kokią informaciją paplatinti, tačiau šios pareigos neatlikimas gali būti laikomas nebent prastu darbo pasiskirstymu informacinio komiteto viduje, o ne diskriminacinio pobūdžio veikla dėl kurios feministinis judėjimas turėtų “griebti durklus į rankas ir bėgti kovon“ už neva pažeistas teises.
  Atleiskite, bet visiškai nesuprantu jūsų pozicijos šioje situacijoje

 15. Lukas Says:

  Įdomu, kas dabar studentams trukdo išsakyt problemas, domėtis ar kelt kandidatūras ir balsuot? Kad ir kiek reklamuojasi tos konferencijos, vistiek kasmet susirenka minimalus kiekis studentų, nieko nebūtų ir pas jus PR’as pakeitęs.
  Praktika rodo, kad studentai prabyla dažniausiai tuo pat metu, kai jiems patiems asmeniškai pradeda sėdimoji svilti dėl kažkokios problemos. Iki tol sunku ir norint išpešti argumentuotų komentarų su problemomis fakultete. Nėra to aktyvumo, o jūs apie klausimų sprendimus tarybose šnekat… O kaip su kvorumu ? Nuoširdžiai manot, kad visuose fakultetuose susirinktų kvorumas ? 🙂

  Žodžiu, pačios sau prieštaraujat. Kiekvienas norintis gali ateit ir gaut pagalbos bet kokios. Taip pat ir informacija – viskas skaidru, pasakys jums ką tik norėsit sužinot. Tik va bėda, kad ne SA uždaras, o studentai nesidomi ir jiem labai dažnai nusispjaut, kol tai tiesiogiai ir skaudžiai jų nepaliečia. Kaip jūs sakot, dažniausiai jiems pradeda rūpėt POST FACTUM.

  • žmogus Says:

   dėl reformos klausimų į paštą ateidavo informacija apie tai, kas buvo nuspręsta. o ne skatinimas čia ir db spręsti visiems kartu. sprendė atstovai, o ne visi studentai, todėl ne grūdas išėjo.

   • Lukas Says:

    Prie ko čia reforma ? Ar tik viena kabliuka pakolkas suradot už ko užsikabint ? Man labiau būtų įdomu į likusią laiško dalį sulaukt atsakymo.

  • žmogus Says:

   reforma yra labai svarbus dalykas. labai. nepaprastai. keista, kad nuvertini šitą pavyzdį. tai svarbiausia, kas pastaruoju metu nutiko studentams. ir tai bus aktualu dar daug daug kam po mūsų… gaila, kad daugelis studentų, studijuojančių pagal seną tvarką, galvoja, kad jei reforma manęs neliečia, tai nesvarbu man, aš neturiu ir nenoriu turėti nuomonės, nieko nesakysiu ir nieko nedarysiu. tai – reforma – svarbu (turėtų būti svarbu) kiekvienam studentui ir studentei, nepaisant to, ar pagal seną tvarką, ar pagal naują studijuoja. šito reikaoo svarbumo faktorius būtų studentų bendruomenės solidarumo rodiklis…

   kapitalizmas moko mus rūpintis tik savimi, sunaikintas bet koks bendruomeniškumo jausmas, tai studentų egoizmas tiokioj situacijos visai logiškas. bet ar tai galutinė stadija? sakai, nėra studentų aktyvumo. sutinku.nėra studentų bendruomenės Lietuvoje apskritai. bet atstovybė ar labai skatina tą aktyvumą, solidarumą?. einama vis tais pačiais keliais, nepaisant to, kad nesiseka aktyvinti, įjungti daugiau žmonių. bet gal ir nėra tokio tikslo. turbūt yra studentų atstovybės studentų bendruomenė, bet ne studentų bendruomenė. tegul būna, man negaila tikrai. man smagu, jei kažkam smagu, bet kodėl iš karto atmesti kitokius ėjimo būdus?

   aktyvus žmogus yra tas, kuris jaučia, kad gali reikštis, kad jo dalyvavimas svarbus, kad sprendžia pats sau svarbius dalykus. studentiški dalykai (nekalbu čia apie kokius nors asmeninių stipendijų ar kitokius dokumentus) daugelio studentų nedomina. jie yra atsiriboję nuo to (po paskaitų – namo, o univeras – tiesiog struktūra, kurioje sukdamasis gausi diplomą – tokia daugelio studentų realybė). manau, kad tai yra didžiulė problema, nes jaunų žmonių abejingumas savo pačių gyvenimui, savo erdvei, atsiribojimas nuo tos erdvės kūrimo ir veikimo, pasyvumas – baisios ir nieko gera nežadančios spektaklio visuomenės išdavos.

 16. feministai? Says:

  Žodžiu, mielosios, nelabai vykusiai suprantate ir skleidžiate tą gerąją savo naujieną.
  Nemokate pateikti savo minčių ir net nežinote sistemos, kadangi niekada joje nedalyvavote, o tuo labiau apie jos kūrimą išvis net neįmanoma kalbėti, nes savo ideologijos sistemoje vargiai gaudotės.

 17. Feniksas Says:

  Relax everybody:D gi šito fronto idėja yra tiesiog porai filologių turėti ką veikti 🙂

  Todėl labai didelės logikos aktivisčių argumentuose nereikėtų per daug ieškoti, kaip ir per daug piktintis, nes tikrai yra ir kur (ir labai stipriai) SA pasitempti, bet didelį darinį ne taip lengva paversti tobulu kaip pašnekėti. Tik iš tolo atrodo kad visi nieko nesugeba ir nieko nedaro, o kas daro tas žino kaip kas:) bet kritika niekada nemaišo;) (nesvarbu ar argumentuota ar ne..).

  O šiaip lengviausias būdas pakeisti SA yra prisidėti prie jos veiklos, (realiai kito kelio kaip ir nėra:) Čia ne seimas: nereikia būt išrinktu, kad dalyvautum SA veikloje ir įneštum svarų indėlį.

 18. LoubLelorab Says:

  Just want to say what a great blog you got here!
  I’ve been around for quite a lot of time, but finally decided to show my appreciation of your work!

  Thumbs up, and keep it going!

  Cheers
  Christian, iwspo.net

 19. Queer Says:

  Sveikinu feminisčių iniciatyvą priešintis studentų atstovybių padlaižiams ir nedemokratiškai tradicijai. Pas mus VDU studentų atstovybė lygiai tokia pati – sėdi rektoriaus kišenej ir balsuoja senate taip kaip reikia valdžiai, jokio pasipriešinimo. Galvojau kad čia tik LT toks sindromas, bet pasirodo panaši situacija yra ir kitose posocialistinėse šalyse, pvz. Vengrijoj studentai anarchistai man nupasakojo lygiai tokį patį paveikslą Budapešto universitetuose.. Taigi – nepasiduokim..

 20. Justas Says:

  Dėl atstovavimo reformos VU, tai naujasis VU SA prezidentas čia dėjo labai daug akcentų per savo rinkiminę kampaniją. VU SA puslapyje yra jo išsami programa. Susipažinkit, gal ji atitiks Jūsų pažiūras ir galėsit prisidėt prie pokyčių savo fakultete 🙂 Ten yra nubrėžtos gairės, kur link reiktų judėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: