FeF kviečia nepritarti Nacionaliniam susitarimui dėl “šeimai palankios aplinkos kūrimo“

Kviečiame nepritarti Nacionaliniam  susitarimui dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo, apie kurį jau turbūt girdėjote ir kuriame numatoma “šviesti visuomenę apie abortų žalą“, remti šeimą (pagrįstą diskriminacine šeimos samprata) ir panašios įdomybės. Šuo metu ir iki spalio 1 d. visuomenė dar gali išreikšti savo nuomonę šiuo klausimu. Nuo Susitarimo atsiribojo daugybė Nevyriausybinių organizacijų (NVO), tik išskyrus katalikiškas organizacijas.

Sudaromas įspūdis, kad galite tik pritarti, bet spauskite nuorodą ir nepritarkite!

Reaguokite ir persiųskite kitiems!

LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas kviečia išreikšti savo nuomonę dėl Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo. Nuomonę gali išreikšti tiek organizacijos, tiek visuomenės nariai (pavieniai žmonės).

Nors nurodytame tinklapyje primygtinai siūloma pritarti Nacionaliniam susitarimui, mes kviečiame jam nepritarti – ši galimybė taip pat yra numatyta, paspaudus tinklapyje nurodytą nuorodą.

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=5931&p_d=100537&p_k=1

Labai prašome skirti vieną minutę ir formaliai išreikšti savo nuomonę iki spalio 1 d., kad į ją atsižvelgtų LR Seimas.

Primename, kad nuo Nacionalinio susitarimo, kuris pagrįstas diskriminuojančia „šeimos“ samprata ir kuriame atmetamos moters reprodukcinės teisės, atsiribojo žmogaus teisių srityje dirbančios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/susitarimas-del-seimai-palankios-aplinkos-vertinamas-kaip-diskriminacinis.d?id=34698685

Kaip teigiama R. J. Dagio pranešime, kairiųjų organizacijų požiūris į šeimą Nacionalinio susitarimo nesustabdys.

„Prie susitarimo nesutinkančios prisidėti organizacijos yra neretai žinomos kaip propaguojančios nesuderinamas su sveikos, pilnos šeimos samprata idėjas, nors tokia jų pozicija prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Todėl jų atsisakymu pasirašyti susitarimą nesistebiu.“

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rjdagys-nacionaliniam-susitarimui-del-seimos-kairieji-nebutini.d?id=34734813

Čia kalbama  apie iš esmės visas moterų teisių ir žmogaus teisių srityje realiai dirbančias nevyriausybines . organizacijas (išskyrus katalikiškas ultra-tradicines)!!!

Kitaip tariant, aiškiai įvardijama, jog nevyriausybininkų įtaka yra lygi jokiai įtakai, kaip pagal senovinius valstybės valdymo metodus: padarysim, kaip norėsim, juk ne mes kentėsim:)

Aušrinė Marija Pavilionienė taip pat išsakė savo nuomonę šiuo klausimu:

http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/ampavilioniene-rupestis-seima–pelekautai-naivuoliams.d?id=36464447

Todėl Feministinis frontas (FeF) kviečia visuomenę aktyviai reaguoti ir siūlyti būdus, galinčius bent pristabdyti atvirai bandomą įdiegti diskriminacinę politiką.

feministinis.frontas@gmail.com

+37061617324

13 atsakymai to “FeF kviečia nepritarti Nacionaliniam susitarimui dėl “šeimai palankios aplinkos kūrimo“”

 1. Sandra Says:

  Sveiki,
  kodėl jūsų nėra facebooke? Tiesiog greičiau pasklistų info.

  S.

 2. vikl Says:

  wa wa, aš irgi sakau, kam valstybei remti šeimas? geriau tuos pinigėlius išdalintų neformaliom organizacijoms pvz. FeF. Tai bent normalų tūsą organizuotų… su visomis laisvėmis… ir šiuolaikiškas šeimas būtų galima suorganizuot… po kelis kartus… ir su abortais…
  O čia dabar – rūpintis vaikais – kažkokie viduramžiai…
  Kam valstybei remti šeimos būsto įsigyjimą? (3.3.) Juk laisvas žmogus yra klajoklis – kam jam toks suvaržymas – būstas?
  Kam vaikų auginimą prilyginti visuomenei naudingam darbui (3.2.), juk žmona turi karjerą darytis, o ne visuomenei naudinga būti…
  Kam gerinti ir pritaikyti infrastruktūrą šeimoms, nėščiosioms, vaikams, (1.2.) juk besilaukianti yra kaip vyras – turi užsirioglinti stačiais laiptais, arba kaip dažnai pasitaiko iš penkiaaukščio su vėžimėliu nudardenti žemyn, o paskui (po pasivažinėjimo) užnešti atgal…
  Na ir kam visuomenę šviesti lytiškumo ugdymo, vaisingumo išsaugojimo, įvaikinimo ir abortų žalos klausimais? (4.) Geriau tamsi visuomenė, kuri gyvena tik dėl savęs ir kurią galima įtikinti bet kuo…

  Tad pasakykite šiam Nacionaliniam susitarimui NE, NES JUMS TAS PATS KAIP GYVENS JŪSŲ VAIKAI IR APSKRITAI AR GYVENS…

 3. Feministinis frontas Says:

  Jūs absoliučiai nesuprantate, ką kalbate. Ir absoliučiai nesuprantate, kuo blogas šitas susitarimas dėl “palankios“ aplinkos šeimai. Jums panašu, kad mūsų raginimas nukreiptas PRIEŠ šeimas? Kad mums vienodai, kaip augs vaikai? Kad abortus suvokiam kaip tūsą?
  Tikrai…nedarykit gėdos sau. Liūdniausia, kai žmogus nusišneka ir pats to nesupranta. Išsiliekit ant savo studentų, jei jau taip energija ir pyktis per kraštus liejas.
  Kita vertus mane apskritai stebina, kaip protauti nesugebančius žmones priima dirbti universitete.

 4. viklui Says:

  Jeigu nemylite laisvės tai nereiškia, kad visi kiti irgi jos turėtų nemylėti.

  Šis įstatymas labai grubiai supaprastinus iš esmės ne užsiima šeimos gynyba, bet tiesiog sumažina valstybės remiamų žmonių skaičių, nes pagal jį šeima tėra vyras + žmona. Kitais žodžiais tariant tiesiog valdžia atsikrato dalies atsakombės nuo likusių šeimų, kurių valstybė oficialiai pradės nelaikyti šeimomis. Vyras su vaiku arba moteris su vaiku šeima nelaikoma ir dėl to jokios paramos neturi laukti. Tas pats pasakytina ir apie partnerystės sutartis sudariusius žmones turinčius vaikų. Tai yra bandymas primesti visuomenei rėmus, kurie yra dirbtini ir sukurti pačios visuomenės. Santuokos Dievas nekūrė, tai yra visuomenės produktas, todėl visuomenė turi teisę į pasirinkimą ar nori tos santuokos ar nenori.

  Šis kreipimasis boikotuoti šį įstatymą nėra prieš šeimas (partnerystę sudarę žmonės taip pat yra šeima, nereikia būti genijumi, kad tai suprasti, tai akivaizdu), jis yra prieš žmogaus teises pažeidžiantį šeimos sąvokos susiaurinimą, kuris palieka net vienišas motinas (ar vienišus tėvus) su vaikais už valstybės remiamų žmonių borto.

  Jeigu valdžia nori sukurti geras sąlygas šeimoms gyventi ir auginti daugybę vaikų, tai reikia gerinti ekonomines sąlygas, o ne užsiimti tokiais įstatymais, kurie net esant dabartinei emigracijos tendencijai tik dar labiau mažina norą gyventi tokioje valstybėje, kuri užsiima teisine prievarta versdama gyventi taip kaip nusprendė įstatymo rengėjai.

  P.s.: Beje esant blogoms ekonominėms sąlygoms santuoka yra brangus malonumas 🙂

 5. vikl Says:

  Feministinis frontas – nesinervink – sveikatai kenkia… Išgerk valerionų (25 lašai ir nedaugiau!) su pienu ir jumorą suprasi 🙂

  skersai išilgai išskaitinėjau tą nacionalinio susitarimo projektą – nu niekur nematau kad jame būtų apibrėžta kokiai konkrečiai šeimai (1 + 1, ar 1 + 2x*pi) skirtas. Tiesiog yra apibrėžiamos bendros kryptys ir tiek… ir šia prasme šis dokumentas yra bevertis…

  Bet mane stebina kitas dalykas: Jūsų matymas tik balta ir juoda. Nu negali dokumentas būti visiškai blogas kad imti ir atmesti. Negi manote kad visi politikai, visuomenės veikėjai, teisininkai dirbę prie dokumento yra visiški (protauti nesugebantys anot FeF) aukštuosius baigę kvailiai, nesuprantantys reikalo esmės?
  Išskirkite vietas kas Jums konkrečiai nepatinka ir kodėl, kaip siūlote taisyti ar pildyti. Tai būtų visuomenei naudingas darbas, o dabar kaip televizijoj: už Petraitį balsavo 112 taip ir 113 ne – na ir kas iš to?

  Ir gal galėtumėte šitam protauti nesugebančiam išaiškinti, kuom santuoka yra ekonomiškai brangesnė už gyvenant susimetus?

 6. Johnsonas Says:

  Keistos moteros tos feminologes, bando būti kaip vyrai, nors jų baisiausiai neperneša ir jų gyvenimo būdo 😀 O tolerastizmas klęsti pas jas kaip niekur kitur, fak.

 7. kantas Says:

  Ištrintas įžeidus komentaras

 8. vikl Says:

  kantai, kaip Jūsų manymų į tamstos pasisakymą turėtų atsakyti FeF atstovai? Ir ką apskritai galima atsakyti į asmeninį įžeidimą?
  Pagryskite savo teiginį, tuomet atsiras point’as atsakymui ir tuo pačiu terpė diskusijai. Jei norite diskutuoti – palikite erdvės oponento atsakymui.
  Tas pats galioja Fef’ui: jei visus vadinsite protauti nesugebančiais ir pan. – diskusijos nebus… Tad visi palikime asmeninius įžeidinėjimus ir pasaulis taps gražesnis 🙂

 9. kantas Says:

  Ištrintas įžeidus komentaras

 10. vikl Says:

  kas yra tiesa?
  “Nejau pasmerksite … Izraelio dukterį, neištyrę ir nepažinę, kas tiesa?“(Dan 13, 48)

  “teisus žmogus turi mylėti žmones“(Išm 12, 19)

 11. Johnsonas Says:

  Tai ko jau čia įsižeidėt ? Nepatinka kitoks požiūris ar jo išraiška ? Jei palikote galimybę komentuoti, tai galėtumėte išklausyti visas nuomones, bei visokių ir tikėtis. Kritiką reikia mokėti priimti. Nukvakusių bobelių ir ž. albinų klubas, šnipštas be ateities ir tiek.

  • Feministinis frontas Says:

   labai džiugu, kad bent tamsta turite ateitį.. 🙂
   kuo didžiai abejoju…

   keiksmažodžiai ir varymas NĖRA kitoks požiūris ar nuomonė. Kai išsakysit KONSTRUKTYVIĄ kritiką, galėsim diskutuoti.

   Jei nepastebėjot, tai vikl’as irgi išreiškia skirtingą poziciją nei mūsų, bet kažkodėl jo komentarų netrinam. Gal nutuokiat kodėl…? 🙂

   Žodžiu, sėkmės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: