Feministinis Frontas (FeF) prisideda prie Parlamentinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės protesto

Rugsėjo 29-ąją ministrų kabinetas pritarė numatantiems įstatymų pakeitimams, teigiantiems, jog gydytojas, iš anksto deklaravęs savo įsitikinimus, galėtų atsisakyti nutraukti nėštumą moters pageidavimu. Pastaruoju metu padažnėję įvairiausi įstatymų projektai, nukreipti prieš moterų apsisprendimo teisę, primena laikus, kai antrosios bangos feminizmas buvo „ant bangos“, t.y. XX amžiaus septintas ir aštuntasis dešimtmečiai.

Švedijoje gydytojui, atsisakius daryti abortą, grėstų iki šešių mėnesių kalėjimo, tačiau pas mus vos ne bandoma skatinti gydytojus paisyti ne pacientų visokeriopos gerovės, priešingai –  savo asmeninių įsitikinimų. Jeigu religiniai įsitikinimai trukdo dirbti profesionaliai, tad gal vertėtų susimąstyti apie kitą profesiją? Daugelyje religijų yra visokių „apribojimų“, jau nekalbant, kad tos pačios Romos Katalikų Bažnyčios popiežius griežtai pasisako prieš

bet kokią kontracepciją, vadinasi, kita pataisa bus leidžianti nerekomenduoti kontraceptinių priemonių, jei tai prieštarauja gydytojo įsitikinimams (juk negalime prarasti nė vieno spermatozoido gyvasties, kaip ir nė vienai kiaušialąstei nevalia nueit niekais). Nepamirškite, jog katalikybė – ne vienintelė pasaulio religija ir kas, jei ginekologas – musulmonas? Įtaręs, kad žmona turi meilužį, informuos jos vyrą, kad šis galėtų ją užmėtyti akmenimis? O jeigu jūsų chirurgas yra jehovos liudytojas ir jums skubiai reikia kraujo perpylimo? Ar vis dar gerbsite jo religinių įsitikinimų laisvę, vartydamasis morgo šaldytuve?

Todėl Feministinis Frontas (FeF) prisideda prie Parlamentinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės protesto, teigdamas, kad religijų gali būti įvairių, tačiau žmonių teisės – tik vienos.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

VISUOMENĖS PLĖTROS, REPRODUKCINĖS SVEIKATOS IR TEISIŲ

PARLAMENTINĖ GRUPĖ

Kodas 1886 05295     Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius     Tel. (8~5) 239 66 40     Faksas (8~5) 239 64 59

El.p. marija.pavilioniene@lrs.lt

2010-09-30

Parlamentinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pareiškimas

Mes, parlamentinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės nariai,  protestuojame prieš tai, kad šiuolaikinė Vyriausybė, atstovaujanti konservatyvią ideologiją Sveikatos apsaugos ir žmogaus teisių srityje, skleistų Lietuvos valstybėje psichologinį terorą, ketindama pažeisti moters reprodukcines teises ir saugų asmeninį gyvenimą, ribojant moters galimybes, esant būtinybei, nutraukti nėštumą.

Mes protestuojame prieš tai, kad Lietuvoje Sveikatos ministras Raimondas Šukys formuotų klaidingas nuostatas moters teisių atžvilgiu – moters kūnas ir moters psichinė sveikata nepriklauso nei Vyriausybei, nei Seimui, nei Katalikų Bažnyčiai. Moteris turi teisę pati kurti savo asmeninį ir šeimos gyvenimą, pati spręsti, kada ir kiek kartų gimdyti.

Mes protestuojame prieš tai, kad religiniu pagrindu ir parengtomis Medicinos praktikos ir Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisomis būtų priešinama  medikų akademinė ir gydytojų praktikų bendruomenė, kad įstatymu būtų įteisinta nuostata atsisakyti padėti pacientei, kai jai reikalinga medicininė pagalba. Įstatymo pataisos skaudžiausiai smogs kaimo moterims, turinčioms mažas pajamas, nes joms minėta paslauga taps sunkiai prieinama.

Mes protestuojame prieš tai, kad Katalikų Bažnyčia, pasaulyje garsėjanti moraliniais skandalais,  kištųsi į mokslą bei sveikatos apsaugos politiką, dogmatiškomis, žmogaus teises pažeidžiančiomis nuostatomis skleistų paniką Lietuvos visuomenėje dėl mediko teisės dėl religinių įsitikinimų atsisakyti atlikti nėštumo nutraukimo operaciją.  Nes kiekvienas asmuo, prieš rinkdamasis specialybę, turi teisę nuspręsti ką studijuoti, o ne tapęs gydytoju, pasinaudojęs valstybės finansine parama įgyjant specialybę, atsisakyti suteikti medicininę pagalbą pacientui.

Mes kreipiamės į Lietuvos Prezidentę, Seimo narius, politines partijas,  Europos lygių galimybių institutą, Lygių galimybių kontrolierės tarnybą, Žmogaus teises ginančias institucijas Lietuvoje ir Europoje, į Lietuvoje reziduojančius užsienio šalių ambasadorius ir perspėjame apie tai, kad parengtos įstatymo pataisos visų pirma pažeistų moters likimą, moters psichiką, moters pasirinkimo  teisę kurti asmeninį ir profesinį gyvenimą, nes Lietuvoje konservatorių dauguma imasi akivaizdžios prievartos reguliuoti asmeninį ir šeiminį gyvenimą.

Pareiškimą pasirašė:

1. Birutė Vėsaitė

2. Marija Aušrinė Pavilionienė

3. Algirdas Sysas

4. Juozas Oleka

5. Milda Petrauskienė

6. Onutė Valiukevičiutė

7. FeF


feministinis.frontas@gmail.com

+37061617324

Žymos:

Vienas atsakymas to “Feministinis Frontas (FeF) prisideda prie Parlamentinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės protesto”

  1. Mindaugas Says:

    Aš irgi prisidedu!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: