2010 10 21 LUNI Vilnius. Diskusija apie smurtą prieš moteris

Reaguojant į smurto paplitimo tendencijas visuomenėj ir pratęsiant „Atsiimkime naktį“ iniciatyvą, Feministinis Frontas kviečia į diskusiją-akcijos „Atsiimkime naktį“ aptarimą. Diskusija vyks ketvirtadienį, spalio 21 d., 18 val. VU Chemijos fakultete, Naugarduko 24, Vilnius, 227 aud.

Renginys facebook’e

Visuomenė, reaguodama į smurtą prieš moteris, 1975 metų spalį JAV inicijavo akciją Take Back the Night, kuri vėliau išplito po įvairias pasaulio šalis. 2010 10 16 vykusios akcijos „Atsiimkime naktį“ dalyviai garsiai atsisakė būti smurtaujančios visuomenės dalimi. Smurtas šeimoje ir bet kokia prievarta, naudojama prieš asmenį, yra VISŲ MŪSŲ reikalas. Tai socialinė problema, ne vien šeimos ar moters reikalas. Tai liečia VISĄ VISUOMENĘ, kurioje vis dar gajos patriarchalinės nuostatos.

 

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad moterys dažniausiai smurtą patiria namų erdvėje (smurtaujant partneriui, sutuoktiniui), o vyrai – viešosiose erdvėse. Tačiau smurtas namuose dažnai iš viso nelaikytinas nusikaltimu(?!!!), todėl priešingai nei vyrai aukos moterys pagalbos nesulaukia.Moterys dažniausiai smurtą patiria namų erdvėje (smurtaujant partneriui, sutuoktiniui), vyrai – viešosiose erdvėse. Tačiau smurtas namuose dažnai iš viso nelaikytinas nusikaltimu, todėl priešingai nei vyrai, aukos moterys pagalbos nesulaukia.

 

Liūdna, tačiau beveik pusė Lietuvos gyventojų šeimoje ar tarp draugų pažįsta bent vieną moterį, kuri yra buvusi smurto auka namuose. Taip pat beveik pusė apklaustųjų Lietuvoje savo šeimoje arba tarp draugų teigė pažįstantys asmenį, kuris yra panaudojęs bet kokios rūšies smurtą prieš moterį.

 

„Šįkart jis mane sumušė kiek labiau nei visada.“ – dažna frazė, kurią kartoja sumuštos moterys teismo medicinos ekspertams. Frazė, liudijanti, kad moterį mušti yra tarsi natūralu, bet nereikia padauginti.

Kas mums atsitiko, kad tokios frazės tampa realiomis? Kur slypi to priežastys? Kas laukia smurtą „natūralizavusios“ visuomenės?  – šiais ir kitais klausimais dalinsimės nuomonėmis ketvirtadienio diskusijoje. LAUKIAME JŪSŲ!

Reklama

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: