Apostazė 2011 šiandien!Susitinkame 15.40 prie Katedros bokšto!!!

Feministinis Frontas 2011 04 15 kviečia į KOLEKTYVINĘ APOSTAZĖS AKCIJĄ 2011. Kviečiame reaguoti, priešintis ir pasmerkti katalikų bažnyčios vykdomą diskriminacinę politiką, kišimąsi į valstybės politinius procesus, pedofilijos nusikaltimų slėpimą (pateisinimą?!) bei „moralinio monopolio“ savinimąsi.

Primename, kad praėjusiais metais įvykusi apostazės akcija tapo dar vienu Katalikų Bažnyčios spekuliacijų religinėmis dogmomis objektu.

Kunigas Kęstutis Kėvalas, komentavęs kolektyvinę apostazės akciją naujienų portalui „Delfi“, teigė, kad žmogus turi teisę atsisakyti formalaus ryšio su bažnyčia. Kanonuose toks formalaus ryšio nutraukimas yra numatytas kaip apostazės procedūra, kuria atiduodama duoklė asmens laisvam apsisprendimui. Tačiau apie kokį „laisvą apsisprendimą“ mes kalbame? Ar apie tą, kai dar nesąmoningo amžiaus kūdikis prievartiniu krikšto sakramentu įtraukiamas į bažnyčios bendruomenę? O gal mes turime omeny tai, kad bažnyčia nesutinka padaryti įrašų krikšto knygose apie atsisakymą priklausyti jų bendruomenei ir neišduoda tai patvirtinančių liudijimų? Taigi turbūt reiktų suprasti, kad prievartinis žmonių įtraukimas į bažnyčios bendruomenę ir ne mažiau prievartinis žmonių laikymas joje ir yra tas katalikų hierarchų vadinamasis „laisvas apsisprendimas“.

Pažymėtina, kad atsisakymo priklausyti Romos Katalikų Bažnyčiai (RKB) pažymėjimai BUVO IŠDUODAMI vyskupo Juozo Tunaičio. Tokių liudijimų išdavimas sustabdytas tik vėliau, esą RKB „nėra įpareigota“ teikti tokių liudijimų, o atsiskirti nuo RKB esą galima tik „dvasiškai“, o ne juridiškai. Tai dar viena patogi bažnyčios „kanoninė tiesa“, per prievartą laikanti asmenis bažnyčios bendruomenėje. Juk krikštas atsispindi biurokratiniame lygmenyje, išduodant „krikšto liudijimus“, padarant įrašus krikšto knygose ir taip gausinant bažnytinę bendruomenę, tačiau priešingas liudijimas neišduodamas, argumentuojant „pakenkimu RKB autoritetui“[1].

Taip pat paminėtina, kad Kanonų teisė nesutrukdė ne tik Juozui Tunaičiui išduoti atsisakymo priklausyti RKB pažymėjimus, bet vėliau ir Panevėžio vyskupijos klebonui J.Bučeliui, išdavusiam oficialius pranešimus dėl įrašų krikšto knygose padarymo apie konkretaus asmens atsisakymą priklausyti RKB.

Tad kodėl kanonų teisė tampa bažnyčios politiniu manipuliacijos instrumentu, neigiančiu bažnyčios bendruomenės narių laisvo apsisprendimo teisę?

NEBŪK STATISTINIS VIENETAS – BŪK APOSTATAS!

Balandžio 15 dieną 15.40 val. susitinkame prie Vilniaus Katedros bokšto. Reikia turėti asmens dokumentą ir prašymą-pretenziją (prašymus reikia turėti tiek pirmą kartą einantiems apostuotis (žr. pirmą pavyzdį), tiek asmenims, nesulaukusiems jokio bažnyčios atsakymo po pirmojo bandymo atsisakyti priklausymo RKB (žr. antrą pavyzdį).

Pridedame prašymų ir apostazės liudijimo-pranešimo apie krikšto knygoje padarytus įrašus pavyzdžius.


[1] 2010 metais per apostazės akciją A. Poniškaitis teigė, kad atsisakymo priklausyti RKB liudijimai nebeišduodami todėl, kad atsiduria internete ir taip menkina bažnyčios autoritetą.

Renginys Facebook’e

Feministinis.Frontas@gmail.com

+37068635099

Advertisement

Žymos: , , ,

26 atsakymai to “Apostazė 2011 šiandien!Susitinkame 15.40 prie Katedros bokšto!!!”

 1. jonas Says:

  Kas per nesąmonė?
  Kokio dar reikia pažymėjimo. Nenori, tai ir neik į bažnyčią, niekas jėga nevaro.

 2. M. Says:

  vargšai.

 3. Šarūnas Says:

  Apostatas toks pat statistinis vienetas. Tam tikrais atvejais galima įvertinti akciją, kaip reakciją į konkretų neigiamą yvikį siekiant atkreipt visuomenės dėmesį. Tačiau šiaip, totali nesąmonė, toks pat nereikšmingas dalykas kaip ir diskusijos apie Dievo egzistavimą. Tiesiog laiko švaistymas. Pats tekstas itin šališkas ir vienapusiškas. Dėl orumo nedalyvaučiau akcijoje, net jei man būtų svarbu atsisakyt krikšto.

 4. Gabriele Says:

  Super 🙂 dziugu kad dar liko protingų žmonių ,, marijos zemeje,,! 🙂

 5. Kanopa Says:

  neikit i ta baznycia ir tiek, ir vaiku nekikstykit, as pasikrikstyjau budamas 14 ir pats ta nusprendziau, be to nera blogai krikstytis, labai grazi procesija… be to as esu ateistas ir dievas manes nekaso, neinu i baznycia ir galvos neskauda, o jai ir netycia butu tas dievas, tai as jau cia pasikrikstyjes tai jau kaip ir turiu koziri… o del kriksto atsisakymo liudijimo… koks gi jum skirtumas ar tu tos baznycios statistinej bendruomenei ar ne… leisk jiem pasidziaugt, ir maziau galvos skausmo tau bus… tuo labiau tau tas krikstas nekenkia nei gyvenime, o jai dar koki bosa gautum tikinti tai jau butum jo numyletinis…

  tiesiog maziau problemu ieskokit ir gyvensit ramiau… ir nereiks keltis anksti, salt visa diena…

 6. vienas Says:

  kiek neapykantos! liguistas tekstas, kazkokios klejones. Man atrodo su protu jau nebegerai sito teksto autoriui

 7. namukas Says:

  Ispanijos Bažnyčia neprivalo įregistruoti apostazijos paraiškų. Tai nusprendė Ispanijos konstitucinis teismas po to, kai Valensijoje 2007 m. bylą nagrinėjęs teisėjas nustatė, jog privalomas paraiškos įregistravimas, o apeliacijoje pirmosios instancijos nuosprendis nebuvo atšauktas. Pranešime Vatikano dienraštis pažymėjo, jog klausimas Ispanijos teisingumui tapo aktualiu išaugus skaičiui asmenų pasiskelbusių apostatais, t.y. viešai atsisakančių krikščionybės, o kartu – savu noru išsižadančių Krikšto. Daug apostatų norėtų, kad apsisprendimas būtų įregistruotas Krikštų knygose. Tačiau Ispanijos konstitucinis teismas nurodė, jog Krikšto registrai nėra civiliniai teisės aktai. Valensijos vyskupija apsidžiaugė tokiu nuosprendžiu, tačiau priminė, jog Krikšto registrai yra saugomi vadovaujantis nepažeidžiamumo ir konfidencialumo principais, kuriuos laiduota Ispanijos ir Šventojo Sosto 1979 m. pasirašyta sutartis. (sk)

 8. . Says:

  Jus tikrai neturit gyvenimo, mergaites. Ieskot kaip cia labiau issisokus, bet tik pasisaipyt is saves ir teiseina. Nu tikrai beprasmis dalykas ta apostaze, kaip ir “isbraukit mus is rinkeju sarasu“. Neikit baznycion, neikit balsuot jei nenorit. O tokiais lindimais i akis visiem tik siekiat primint apie save ir padaryt taip, kad butu ka i bloga parasyt:D O naudos – nei jums, nei dar kazkam.
  Ir kodel paveiksliuke kryzius i siuksline? Norit, kad gerbtu jus, kad gerbtu homoseksualus, zygiuojancius gatvemis, kad gerbtu kitataucius lietuvoj. Tai rodykit bent kiek pagarbos ir baznyciai. Jie irgi tie “kitokie“, kuriu galit nemegt, bet elementariai gerbt reiketu.
  Zodziu, kovojat pries kazka, o apsisukusios darot priesingai. Tokios tad ir idejos pas jus-niekines.

 9. Mindaugas Šimkus Says:

  Puiki akcija. Belieka, kad kunigai padarytų įrašus savo knygose 🙂

 10. Povilas Panavas Says:

  Manau, akcija teisinga. Kas iš komentatorių įžvelgia šališkumą? Tegu pirma jį apibrėžia. Mano supratimu šališkumas – tai kažkokių faktų iškreipimas sau naudinga linkme, t.y. padarymas jų neteisingais. Pažymėjimai buvo išduodami – faktas. Išdavimas sustabdytas – faktas. Kunigų pedofilija – faktas. Teisę kištis į politiką – faktas. Žmogus turi teisę rinktis – faktas. Kuris faktas šališkai iškreiptas? Galbūt kažko nežinau, bet regis tekstas remiasi išimtinai konkrečiais faktais.

  Žmonėms, kurie sako tiesiog “neikit į bažnyčią“: ar žinote, kokią įtaką bažnyčia turi politikoje? Jei priklauso net tam tikri postai, tam tikrose tarybose. Viskas remiasi tuo, kad tai daugumos religija, o kartu daugumos nuomonė.

  Dar įdomu būtų sužinoti, ar krikščionių procentas skaičiuojamas surašymo duomenimis ar pagal bažnyčios pateikiamą statistiką? Nes pastaruoju atveju, ši akcija tampa tikrai ypatingos svarbos.

  Tačiau galiu drąsiai kaltinti remdamasis savo pradžioje išvardintais faktais, kad dauguma neigiamų komentarų pasižymi šališkumu. Aš už konstruktyvią diskusiją, o ne “aš taip manau, nes bobutė sakė“.

  Galiausiai, pats išrašo gavimas nėra koks nors blogas veiksmas savaime, tai kodėl akcijos organizatorius pasmerkiat? Susimąstykit.

 11. lezbietis Says:

  aš jus, feministės, ir be prašymo išgrūsčiau iš bažnyčios!!! tikiuosi, pažymėjimus gausit. nes kai kryžių į šiukšlių dėžę mėtot, tai ką aš žinau….

 12. katolik Says:

  Jus apgailetini, jus ne tik atskyrti nuo baznycios, bet istremti ir is lietuvos! Isdavikai, продажная шкура!

 13. ss Says:

  Von is Lietuvos! Jei nenorit Kataliku tikejimo! Mums nereikia pagoniu ir iskrypeliu! LIETUVA KATALIKISKAS KRASTAS!!!

 14. ss Says:

  Kodel turim jus toleruoti ir klausyti kaip smeiziama Kataliku Baznycia? Aisku demokratija, bet ir tolerancija turi ribas

 15. Vitalius Says:

  Besalygikai palaikome šį asmenybės saviraiškos aktą.
  Tarptautinis raeliečių judėjimas Romos Katalikų bažnyčią laiko nusikalstama organizacija. Dėl nusikaltimų žmonijai Romos Katalikų vadovas Londone 2010m yra paduotas i teismą.

 16. Vitalius Says:

  Besąlygiškai palaikome šį asmenybės saviraiškos aktą.
  Tarptautinis raeliečių judėjimas Romos Katalikų bažnyčią laiko nusikalstama organizacija. Dėl nusikaltimų žmonijai Romos Katalikų vadovas Londone 2010m yra paduotas i teismą.

 17. Mindaugas Šimkus Says:

  nes
  a) katalikų bažnyčia nėra šmeižiama, o tik pasakoma tiesa apie ją;
  b) Lietuva nėra katalikiškas kraštas, o kraštas kuriame yra katalikų (kurių mūsų visų džiaugsmui stipriai ir greitai mažėja 😉 ). Lietuvoje taip pat yra laisvamanių, budistų, musulmonų, ateistų, agnostikų ir t. t.
  c) ss, katolik ir kiti nemąstantys – jūs tiesiog neturite kito pasirinkimo kaip tik toleruoti. Ta prasme jūs galite nekęsti mąstančių, bet tai ir viskas ką jūs galite 🙂 Jūs esate anachronizmas, bet nepaisant to – kaip ir visi turite teisę egzistuoti, pakol esate nepiktybiniai ir nekurstote smurto ir juo neužsiimate 😉

  P.S. -taip, tolerancija turi ribas. Jos ribos baigiasi ties netolerancijos pradžia 🙂 Ai – bet ką čia aiškint… Iš tikro tai nemanau, kad suprasit 🙂

  • ss Says:

   Bet visgi Lietuvos dauguma sudaro Katalikai. Jus teigiate kad Kataliku Baznycia slepia ir pateisina pedofilijos atvejus, bet kazin kiek tokiu atveju yra tikru, nes dauguma tai tik smeiztas Kataliku Baznycios priesu, siekenciu is jos pasipelnyti ir ja sunaikinti, aisku tarp kunigu yra visokiu zmoniu, bet nereikia del to kaltint visos Baznycios. Priestaraujate tam jog Baznycia, nepripazysta ir smerkia netradicines orentacijos asmenys, bet smerkiami ne jie, o ju elgesys, is Baznycios puses tai tik pliusas, nes homoseksualizmas, beseksualizmas ir k.t yra ne ka geriau nei pedofilija, tai tos pacios rusies iskrypimai.

   • Mindaugas Šimkus Says:

    Dauguma neturi teisės engti mažumos. Kiekvienas žmogus yra laisvas priklausyti ir nepriklausyti kam tik nori.
    “dauguma tai tik smeiztas Kataliku Baznycios priesu, siekenciu is jos pasipelnyti ir ja sunaikinti,“ Ar galėtum pateikti nuorodą į bent vieną tokį atvejį, kada kunigas buvo apšmeižtas vaikų tvirkinimu, kai buvo visai nekaltas? Jei rastum vieną atvejį – ar rastum antrą? O ar bent numanai kiek yra kunigų pedofilijos atvejų (ne šmeižto), kai kunigai tiesiog perkeliami į kitas vietas? Po galais – mąąąąąstyk, kokia organizacija gali ne tik kad laikyti savo darbuotojus pedofilus, bet dar juos ir dangstyti???
    “Priestaraujate tam jog Baznycia, nepripazysta ir smerkia netradicines orentacijos asmenys, bet smerkiami ne jie, o ju elgesys“
    Smerkdamas elgesį, smerki ir žmogų – tai neatsiejama.
    “homoseksualizmas, beseksualizmas ir k.t yra ne ka geriau nei pedofilija, tai tos pacios rusies iskrypimai.“
    Pydarai ir biseksualai dulkinasi susitarę ir savo valia. Tu tai sulygini su nepilnamečių vaikų prievartavimu. Kurioj vietoj logika pas tave?

 18. gintare Says:

  as labai “uz“ sita akcija, net pati susimasciau ar nepavyktu man ryt atlekti iki jusu. bet noreciau viena pastabele del teksto rastuose pasakyti. nereiktu gal tokiu skambiu zodziu kaip “parazitas“ ar “siurbia“ vartoti. as suprantu ka norite pasakyti, be abejo, sutinku su ta nuomone. bet nesuteikite niekam pagrindo sakyti, kad jus nepagarbios ar kazkokios. manau, jei parasytumete kitaip, daugiau pagarbos paliekant (nors as pati baznyciai jos daug irgi nejauciu) atrodytumete oriau.

  na, cia mano nuomone 🙂 siaip, sveikintinas judesys.

  ir tiesio neiti i baznycia ir nekrikstyti vaiku neuztenka, labai teisingai auksciau parase Povilas Panavas, nebesikartosiu.

  sekmes! 🙂

 19. gintare Says:

  kazkodel kreipiausi i merginas, tegu dalyvaujantys vyrai neisizeidzia.. net nezinau kaip cia gavosi 🙂

 20. Tomas Says:

  Šauni akcija!!! Deja nespėsiu, kartu su jumis dalyvauti pilietinėje akcijoje, bet nieko greitu metu ir aš tai padarysiu asmeniškai 🙂

 21. jammsh.o Says:

  kai kurie komentatoriai toookie idiotai…

 22. Ernis Says:

  Kodėl Kaune tokio dalyko nėra?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: