Pilietinio nepaklusnumo akcija “Nebijok duoti išmaldos!“ (2)

Feministinis Frontas kviečia į Occupy Vilnius pilietinio nepaklusnumo akciją “Nebijok duoti išmaldos!“ (2)

Susitinkame šeštadienį (kovo 24 d.) 13val. Vinco Kudirkos aikštėje.

Nuo 2011 metų lapkričio pabaigos Vilniaus gatvėse draudžiama prašyti išmaldos ir ją duoti. Pagalbos prašančiam žmogui davus litą ar net kelis centus, gali tekti gerokai patuštinti kišenę, nes baudos gali siekti net iki 2000 litų. Ir tai jau nėra tik tušti grąsinimai, nes nuo gruodžio už elgetavimą ar išmaldos davimą Vilniuje nubausta 15 žmonių!

Yra žinoma, kad elgetų laisvę ribojo daugelis totalitarinių režimų, veikusių Lietuvos teritorijoje – carinis, smetoninis ir sovietinis, tačiau draudimą duoti išmaldą buvo įvedęs tik okupacinis nacių režimas, draudęs šelpti žydus bei karo belaisvius.

Judėjimas „Užimk Vilnių“, pasisakantis už politinės piliečių galios didinimą bei viešųjų erdvių plėtrą, rengia antrąją masinio elgetavimo akciją „Nebijok duoti išmaldos!”. Į akciją susirinkę žmonės demonstratyviai prašys išmaldos ir ją duos išmaldos prašantiems, taip parodydami pilietinį nepaklusnumą kvailam valdžios sprendimui.

Akcija prasidės kovo 24 dieną nuo 13 valandos. Norintys dalyvauti rinksis Kudirkos aikštėje (prie Vyriausybės) ir užsikabinę lenteles „Nebijok duoti išmaldos!“ bei pasiemę muzikos instrumentus (nes gatvės muzikantai taip pat – elgetos) pasklis po miesto gatves.

Nebūkite abejingi.

 

Renginys Facebook’e

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: